Sıkça Sorulan Sorular Üyelik, Alışveriş, Ödeme, Güvenlik, Teslimat, Sipariş İptali, İade ve Değişim.
ÜYELİK
 • 1. Neden üye olmalıyım? Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?
  a. Üye olmadan da sitemiz üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.
  Üyelik avantajları ;
  Siparişlerinizin takibini sistem üzerinden yapabilirsiniz
  Siparişiniz ile ilgili gerekli durumlarda sizinle iletişime geçilebilmesini sağlayabilirsiniz.
  Üye olarak tarafımızdan gönderilen kampanya, indirim maillerini alarak yararlanabilirsiniz.
  Geçmiş siparişlerinizi, iade ve iptal taleplerinizi görebilirsiniz.
  Adres ve kişisel bilgilerinizi her alışverişinizde yeniden girmek durumunda kalmazsınız.
 • 2. Üyelik bilgilerimi güncellemeli miyim?
  a. Siparişiniz ile ilgili tüm güncel bilgiler üyelik oluştururken beyan etmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden paylaşılacağı için bu bilgilerinizde değişiklik olması durumunda "Hesabım" alanı altındaki "Üyelik Bilgilerim" sekmesinden güncellenmesini öneriyoruz. Üyelik bilgileri için tıklayınız... 
 • 2. Şifremi nasıl değiştirebilirim?
  a. Sitemize giriş yaptıktan sonra, sol alanda bulunan “Üyelik Bilgilerim” i tıklayınız. Üyelik bilgilerinizin altındaki "Şifre" alanına yeni şifrenizi yazarak, altındaki "Yeni şifrem geçerli olsun" kutucuğunu işaretleyerek kaydet butonuna basmanız halinde, yeni şifrenizi sitemize sonraki girişlerinizde kullanabilirsiniz.
 • 3. Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?
  a. Sitemize giriş yaptıktan sonra, sol alanda bulunan “Üyelik Bilgilerim” i tıklayınız. Üyelik bilgilerinizin altındaki "Şifre" alanına yeni şifrenizi yazarak, altındaki "Yeni şifrem geçerli olsun" kutucuğunu işaretleyerek kaydet butonuna basmanız halinde, yeni şifrenizi sitemize sonraki girişlerinizde kullanabilirsiniz.
ALIŞVERİŞ
ÖDEME
 • 1. Modaseyran.com üzerinde ödeme seçenekleriniz nelerdir?
  a. Modaseyran.com üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde, Kredi Kartı, Banka Kartı kullanabilir, kart kullanmıyor iseniz, Havale/Eft ile alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Yurt dışı Kredi kartı ve banka kartlarına sistemimiz kapalıdır.
 • 2.Hediye çeki, kampanya veya indirim kuponlarımı nasıl kullanabilirim?
  a. Sepetim sayfasında, hediye çekleri alanına, tarafınıza verilen kodları girerek kullanabilirsiniz. Tarafınıza verilen kodlar süreli olabilir. Bu durumda geçerliliğini yitirmiş olacağından, zamanında kullanılmasının önemini arz etmekteyiz.
 • 3. Banka ekranına yönlendirildim ve ödeme yaparken sitenizin ana sayfasına yönlendiriliyorum.
  a. Bu gibi durumlarda kredi kartınızın online alışverişe açık olup olmadığını, bankanızın online uygulamalarından veya bankanızı arayarak kontrol etmenizi rica ederiz. Eğer online alışverişe kapalı ise açtırdığınız taktirde alışverişlerinize devam edebilirsiniz. Lütfen 3D Secure ile işlem yapınız. Tarafınıza gelen kodu banka ekranına girerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
GÜVENLİK
 • 1. Modaseyran.com üzerinden yapılan alışverişler güvenli midir?
  a. Modaseyran.com üzerinden yapacağınız her alışveriş %100 güvenlidir. Sistemimiz dünyaca ünlü güvenlik kuruluşu olan COMODO EV SSL tarafından korunmaktadır 256 bit'lik SSL (Secure Socket Layer) güvenliği içerisinde kredi kartı numaranızı sizin dışınızda hiç kimse görüntüleyemez, ulaşamaz. Kredi kartı numaranızı girdiğiniz anda numaranıza ait bilgiler şifrelenerek bankaya gönderilir. Modaseyran.com dahil olmak üzere üçüncü şahıslar tarafından bilgilerinizin görüntülenmesi veya ulaşılması mümkün değildir. Kart bilgileriniz sadece siz ve banka arasındadır.
 • 2. Kredi kartı bilgilerim şirketiniz tarafından saklanıyor mu?
  a. Kredi kartı bilgileriniz hiç bir şekilde SEYRAN MAĞAZACILIK A.Ş. Tarafından saklanmamaktadır. İnternet sitemizde yapacağınız her alışveriş %100 güvenlidir. Sistemimiz dünyaca ünlü güvenlik kuruluşu olan COMODO EV SSL tarafından korunmaktadır. 256 bit'lik SSL (Secure Socket Layer) güvenliği içerisinde kredi kartı numaranızı sizin dışınızda kimse görüntüleyemez, ulaşamaz. Kredi kartı numaranızı girdiğiniz anda numaranıza ait bilgiler şifrelenerek bankaya gönderilir. Firmamız dâhil olmak üzere üçüncü şahıslar tarafından bilgilerinizin görüntülenmesi veya ulaşılması mümkün değildir. Kart bilgileriniz sadece siz ve banka arasındadır.
 • 3. Kişisel Bilgilerim kayıt ediliyor mu?
  a. Üyelik kaydı ve alışveriş esnasında vermis olduğunuz bilgileriniz, üyelik sözleşmesi uyarınca saklanmaktadır
TESLİMAT
 • 1. Siparişini verdiğim ürünüm ne kadar sürede bana ulaşır?
  a. Siparişini vermis olduğunuz ürününüzün tarafınıza ulaşması, siparişini vermis olduğunuz İL/İLÇE’ye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir ve en geç 4 iş günü içerisinde tarafınıza ulaşacaktır. İstanbul içi 1 iş günü ve İSTANBUL dışı 4 iş günü olaraktahmini varış ve teslim süreleri öngörüşmektedir. Bizler, gün içerisinde 14:30’a kadar vermis olduğunuz siparişlerinizi aynı gün çalışmış olduğumuz Yurtiçi kargoya teslim etmekteyiz. Kargo firması ürünlerinizi 09:00 – 18:00 saatleri arasında sizlere teslim etmektedir.
 • 2. Siparişim hangi kargo firması ile teslim edilmektedir?
  a. Siparişleriniz Yurtiçi Kargo firması tarafından teslim edilmektedir. Kargo takibi için tıklayınız. https://www.yurticikargo.com/tr
 • 3. Sipariş ettiğim ürün tarafıma ulaşmadı. Bu durumda ne yapmalıyım?
  a. https://www.yurticikargo.com/tr adresine girerek tarafınıza gönderilen kargo takip kodu ile ürününüzün anlık durumunu kontrol edebilir veya 444 99 99 numaralı telefondan Yurtiçi Kargo Müşteri hizmetleri ile görüşerek ürününüz hakkında bilgi alabilirsiniz. Farklı bir sorun ile karşı karşıya iseniz lütfen [email protected] adresine mail atınız ya da 0216 390 77 08 numaralı telefondan Modaseyran Müşteri İlişkilerine detaylı bilgi veriniz. Sorununuz en kısa sürede tarafımızdan çözüme kavuşturulacaktır.
 • 4. Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?
  a. Kargo yetkilileri ürününüzü size teslim ederken, kolide ezilme, ıslaklık, deformasyon, kırılma veya ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo yetkilisi ile birlikte koliyi açarak, kontrol ederek teslim alınız. Ürünlerde hasar var ise, kargoyu teslim almayınız ve kargo yetkililerinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından Modaseyran’a ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünün değişimi sağlanarak yeni ürün tarafınıza gönderilecektir.
SİPARİŞ İPTALİ
İADE VE DEĞİŞİM
 • 1.Modaseyran.com üzerinden satın aldığım ürünleri iade edebilir miyim?
   a. modaseyran.com üzerinden yapmış olduğunu alışverişleriniz akabinde ürününüzü iade etmek isterseniz aşağıda belirtilen koşullar çerçevesinde en hızlı şekilde yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

        i. Fatura tarihi itibariyle 14 günü geçmemiş, ürün koruma bandı açılmamış, etiketleri sökülmemiş ve kullanılmamış, yeniden satılabilirlik özelliği bozulmamış ürünlerinizi tüm aksesuarları ile birlikte, faturanızda bulunan iade alanını doldurarak, aşağıda belirtilen adrese iade gönderebilirsiniz. Bu koşullara uymayan iadeler kabul edilmeyerek size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Bu nedenle ürünleriniz size ulaştığında bozulmasına sebep olmayacak şekilde en kısa sürede denemenizi ve uygun olmadığını düşündüklerinizi, yukarıda belirtildiği şekilde iade göndermenizi öneriyoruz.

       ii. İade Kodu ile Yurtiçi Kargo firmasında iadelerinizi ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Yurtiçi Kargo Müşteri Kodunu lütfen kargo yetkilisine belirtiniz. Aksi taktirde ürünleriniz teslim alınmayacaktır.

       İade Kodu İçin Bizim İle İletişime Geçiniz..  [email protected] 

   b. İade kargonuz bize ulaştığında size e-posta ile bilgi verilecektir. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol edildikten sonra kabul edilen iade taleplerine ait geri ödemeler 2 (iki) iş günü içerisinde bankaya iletilmektedir. Geri ödemeniz bankanız tarafından ödeme yaptığınız şekilde (taksitli alışverişler taksitli iade edilir) yapılır. Bu sürecin ilerleme hızı tamamen bankanızın iç süreçlerine bağlıdır. Siparişinizde ürün bedeli dışında bir kargo ücreti ödenmiş ise, iade yapılır iken sadece ürün bedeli iadesi yapılır. Kargo ücreti ürünün tarafınıza gelmesi için ödenen ek bir hizmettir. Sipariş iadelerinde ürünün bedeli iade edilir. 

  İade Adresi: Batı Mahallesi, 19 Mayıs Cd. No:42, 34890 PENDİK / İSTANBUL
 • 2. İade koşullarınız nelerdir?
  a. Fatura tarihinden itibaren 14 günü geçmemiş olmalıdır.
  b. Ürünlerin orijinal ambalajı bozulmamış, açılmamış olmalıdır. Kozmetik ürünlerin ambalajı ve mayo gibi ürünlerin hijyen bandı üzerinde olmalı ve denenmemiş olması gerekmektedir.
  c. Ürün koruma bandı açılmamış olmalıdır.
  d. Ürün etiket ve varsa logoları çıkarılmamış olmalıdır.
  e. Ürün yeniden farklı bir müşteriye satılabilir durumda olmalıdır.
 • 3. Satın aldığım ürünü beğenmedim veya bedeni olmadı. Değişim yapabilir miyim?
  a. modaseyran.com üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerinizde değişim işlemleri yapılmaktadır. Ürün değişimleri için aşağıdaki şartlara uygunluk göstermesi gerekmektedir.
     i. Fatura tarihinden itibaren 14 günü geçmemiş olmalıdır.
     ii. Ürünlerin orijinal ambalajı bozulmamış, açılmamış, olmalıdır. Kozmetik ürünlerin ambalajı ve mayo gibi ürünlerin hijyen bandı üzerinde olmalı ve denenmemiş olması gerekmektedir.
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR